اخبار و رویدادها

عید غدیر

عید غدیر


 

 

 من کنت مولا فهذا علی مولا


حلول عید ولایت و امامت را که به شکرانه ی تکمیل دین و تتمیم نعمت همگان با عرشیان و فرشیان
تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

 

ایام غدیر است؛ و پیامبر به فرمان خدا بر سرِ چشمه غدیر ایستاده‌اند و نظاره می‌کنند امت را تا یک پارچه شوند و گِرد هم آیند.و برایشان بگوید فرمان الهی را که ای مردم من صراط مستقیم هستم  که خداوند شما را به پیروی از آن امر فرموده است، آن گاه پس از من علی و پس از او فرزندانم از نسل او.

خداوند به من امر کرده که از زبان‌های شما اقرار بگیرم و چنان که خبرتان دادم؛ نسل من از صلب علی است. و سپس فرمان دهد که : همگی یک پارچه بگویید؛ شنیدیم و اطاعت می‌کنیم و خرسندانه سر تسلیم فرود می‌آوریم. بر این عقیده زنده‌ایم و با آن می‌میریم و با آن محشور می‌شویم؛ تغییر نمی‌دهیم و تبدیل و انکار نمی‌کنیم؛ تردید به دل راه نمی‌دهیم و از این عقیده بر نمی‌گردیم و پیمان نمی‌شکنیم .

تاریخ سال‏خورده حجاز، هنوز هم هجوم بی‏‌دریغ دستانی را که برای بیعت پیش می‌‏آمدند، به خاطر دارد.

و خدا، ولایت علی علیه السلام را به انسان هدیه کرد و حصار محکم خود را به بشر ارزانی داشت. چشمه حیات جاری شد تا بنی ‌آدم، عطش بی‌حد و حصر خود را فرو بنشاند به زلالی محبت مولا. حب علی، سرآغاز همه خوبی‏‌ها گشت  راه راست نمایان، و دین خدا تکمیل شد.آینده تاریخ انسان، به دست‌های یداللهی علی سپرده شد تا در سایه‌سار محبت و عدالت بی‏ دریغش، به آرامش برسد.بارانی از رحمت، باریدن گرفت. خدا، مهر علی را به خاک هدیه کرد و خاک، بارور شد، نام علی را به گوش آب‏‌ها خواند و رود‌ها خروشیدند، یاد علی را به درخت‏‌ها، سپرد و درخت‌ها، سبز شدند.

غدیر، روز بشریت و روز «انسان» است، غدیر،«تداوم رسالت محمد» در «ولایت علی» است. غدیر، عید «پیمان» و «میثاق» و «عهد» است .

باشد که قدردران غدیر باشیم .

مرا غدیر نه برکه، که بیکران دریاست
علی نه فاتح خیبر،که فاتح دلهاست

...