نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه تودیع ومعارفه ریاست محترم دانشکده

جلسه تودیع ومعارفه ریاست محترم دانشکده


جلسه تودیع ومعارفه ریاست محترم دانشکده

94/6/16

مراسم معارفه رییس جدید دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و تودیع رییس سابق این دانشکده، امروز ۱۶ شهریورماه در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور دکتر سیدحسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه، دکتر سید احمدرضا خضری، مشاور رییس و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه، مسئولان و استادان دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار شد، از زحمات و خدمات دکتر فضل
الله موسوی، رییس سابق این دانشکده تقدیر و دکتر محمدرضا تخشید به عنوان رییس جدید دانشکده معرفی شد.
در این جلسه، ابتدا دکتر موسوی، گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در دوره شش ساله مسئولیت خود ارایه نمود و سپس دکتر محمدرضا تخشید، برنامه‌های خود برای دوره جدید فعالیت دانشکده حقوق و علوم سیاسی را اعلام نمود.
رییس جدید دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه، با اشاره به نقش اعضای هیات علمی در اداره دانشکده، گفت: «سعی خواهیم کرد در دوره جدید، جایگاه گروه‌ها، که نظرات واقعی و علمی همکاران دانشکده در آن متبلور می‌شود، حفظ شود و گروه‌ها مرجع اصلی در دانشکده در همه مسایل، از جمله جذب و استخدام اعضای هیات‌علمی باشند».
دکتر تخشید با ابراز ناخشنودی نسبت به روند بازنشستگی برخی استادان دانشکده، افزود: «بازنشستگی ناخواسته برخی از استادان دانشکده، از نظر علمی به دانشکده ضربه زد و جایگاه دانشکده حقوق و علوم سیاسی را نسبت به دانشکده‌های دیگر پایین آورد. در دوره جدید، سعی خواهیم کرد جایگاه واقعی دانشکده را به عنوان اولین مرکز آموزش عالی کشور در زمینه حقوق و علوم سیاسی ارتقا دهیم».
وی در در پایان با اشاره به اینکه دانشکده، مخالف همکاری استادان با دستگاه‌های اجرای کشور نیست تاکید کرد: «باید توجه جدی داشته باشیم که وظیفه اصلی همکاران، در درجه اول کارهای دانشکده است و همکاری با دستگاه‌های اجرایی در مرحله بعد قراردارد. همه ما باید تلاش کنیم جایگاه واقعی دانشکده و آنچه که شایستگی و لیاقت همکاران دانشکده است، حفظ شده و ارتقاء یابد».
پس از سخنان دکتر تخشید، دکتر سیدحسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه، که به نمایندگی از ریاست دانشگاه  تهران در این مراسم حضور داشت، ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر موسوی، از دکتر تخشید برای قبول این مسئولیت قدردانی کرد.
معاون دانشگاه تهران با اشاره به قدمت دانشکده حقوق و علوم سیاسی گفت: «با توجه به سابقه‌ و پشتوانه‌ عظیم علمی این دانشکده، باید دغدغه‌اصلی همه، کیفیت بخشی به فعالیت‌های علمی باشد و این مسئولیت بسیار سنگینی است».
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رویکرد دانشگاه تهران در روند  توسعه علمی کشور گفت: «دغدغه ریاست محترم دانشگاه، این است که توسعه کمّی، نباید لطمه‌ای به کیفیت و توان علمی دانشگاه بزند و ما همواره باید نه تنها به حفظ کیفیت، بلکه به ارتقاء و افزایش کیفیت علمی در دانشگاه توجه داشته باشیم».
معاون آموزشی دانشگاه تهران در پایان تصریح کرد: «باید سابقه درخشان و ذهنیت مثبتی که از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در اذهان عمومی جامعه وجود دارد و در اثر تلاش‌های استادان این دانشکده در طی سال‌ها بوجود آمده است، حفظ و احیاء شود».
در بخش پایانی این مراسم، لوح سپاس ریاست دانشگاه و هدایایی از سوی بخش‌های مختلف، به رییس سابق دانشکده حقوق و علوم سیاسی تقدیم شد.